تاثیر سیستم های صوتی بر فضای کسب و کار رستورانها


 
این امر بر کسی پوشیده نیست که یک سیستم صوتی مناسب و با کیفیت برای رستورانها و کافه ها یک امر مهم و ضروری می باشد که تاثیر مثبتی بر روی مشتریان خواهد گذاشت .
اگر شما بدنبال شهرت کسب و کار خود ، افزایش بهره وری و فروش خود هستید ، فرصت سرمایه گذاری بر روی سیستمهای صوتی رستوران خود را از دست ندهید و با انتخاب بهترین پلن در ارتقای سطح کیفی کسب و کار خود بکوشید .
اگر شما در بازار به دنبال یک سیستم صوتی جدید و باکیفیت هستید و نیاز به یک راهنمای روشن و ساده برای خرید دارید، این مقاله برای شما مناسب است …

منبع :

مقالات متعددی در وبلاگها و وبسایتهای موجود می باشد که توضیحاتی در مورد سیستمهای صوتی میدهد اما به نظر شما مشتری بیشتر پول خود را صرف خرید چه نوع تجهیزاتی بکند ؟؟
اما موردی که مشخص می باشد این است که برای داشتن یک موسیقی عالی در فضای رستوران خود احتیاج به یک منبع باکیفیت دارید که فراتر از یک لپ تاپ و یک پخش کننده عادی می باشد.
بلندگوها و آمپلی فایرها تنها می توانند یک سیگنال صوتی را به خوبی و با کیفیت بالا پخش کنند، اما حتی بالاترین کیفیت اینگونه تجهیزات نیز نمی تواند در صورتی که صدا از چیزی ارزان و بی کیفیت پخش شود، را جبران نماید.
بیشتر صاحبان رستوران ها از لپ تاپ های خود استفاده می کنند، اما حتی لپ تاپ ها هم می توانند بهینه سازی شوند تا بهترین صدا را برای مشتریان خود فراهم کنند.
فراموش نکنید برای رسیدن به یک سیگنال منبع عالی برای یک سیستم PA خود، ارتقاء کارت صدای لپ تاپ خود را در نظر بگیرید .

میکسر :

پس از اینکه یک منبع با کیفیت بالا را، شاید از طریق لپ تاپ، فراهم کنید، اکنون زمان برای سرمایه گذاری در برخی از سخت افزار های با کیفیت، همانند میکسر است.
برای کنترل سطح فرکانس یک سیگنال صوتی از یک میکسر سیستم PA استفاده می شود.
به عنوان مثال، آیا فرکانس های باس را با صدای بلند یا آرام می خواهید؟ موسیقی آکوستیک در یک کافه، احتمالا به سطوح مختلف باس نیاز دارد تا EDM در باشگاه.
لازم به ذکر است که هنگام ساخت یک سیستم صوتی برای رستوران خود ، ساده ترین راه استفاده از میکسر است.
قابلیت های میکسر اغلب در یکی از اجزای دیگر سیستم PA مانند منبع یا تقویت کننده ساخته می شوند.
با این حال ممکن است چندین منبع توسط یک میکسر پشتیبانی شود . به عنوان مثال رستوران و یا کافه شما میتواند یک موسیقی زنده در چهارقسمت اجرا نماید .
اگر شما گزینه هایی مانند این را در نظر داشته باشید، یک میکسر جداگانه راه حلی مناسب است.
علاوه بر این، نوع موسیقی که در رستوران شما پخش می شود، بستگی به تصمیم گیری شما برای انتخاب نوع میکسر می باشد .
به عنوان مثال، اگر پیش بینی می کنید یک شب اجرای زنده با بیش از دو نفر خواننده در یک آهنگ پس زمینه دارید، یک میکسر کوچک با سه کانال برای یک شب سرگرم کننده ضروری باشد.
با این حال، اگر انتظار دارید که موزیک زنده، به خصوص همراه با یک درام کیت باشد، در نظر داشته باشید که هر منبع صوتی نیاز به یک کانال مجزا دارد . در این مورد، خرید یک میکسر که نزدیک به ۱۰ کانال است مناسب می باشد .

آمپلی فایر :

تقویت کننده یا همان آمپلی فایر یکی از دو جزء سیستم PA است که شما می توانید بخش عمده ای از پول خود را صرف آن کنید.
پس از اینکه میکسر تنظیم میزان فرکانس سیگنال صوتی الکتریکی منبع لپ تاپ خود را تنظیم کرد، تقویت کننده شما سیگنال را افزایش می دهد به طوری که برای نوع مکان مورد نظر شما مناسب باشد .
حتی با بلندترین کابین بلندگو، اگر یک لپتاپ مستقیما به سیستم بلندگو متصل شود، بدون نوع تقویت کننده، موسیقی نمی تواند بسیار بلند و با کیفیت پخش گردد .
قاعده کلی در هنگام ساخت یک سیستم PA حدود ۵ وات برای هر شخص شنونده می باشد .
اما اگر کافه شما بیش از ۴۰ نفر در یک زمان نشسته باشد، ۲۰۰ وات بیشتر از آنچه شما نیاز دارید، احتیاج است .

بلندگوها :

بلندگو وسیله ای است که موسیقی جان می گیرد، آمپلی فایر سیگنال الکتریکی را تبدیل به الگوهای فشرده سازی هوای واقعی می کند که به موسیقی که شما گوش می دهید تبدیل می شود.
بلندگوها یکی از آخرین اولویتها برای خرید می باشد درصورتی که احتمالا بخش قابل توجهی از بودجه شما را به خود اختصاص می دهد .
این نکته کلیدی را به یاد داشته باشید که یک صوت عالی از یک منبع قوی تامین می گردد .
هنگامی که شما صدای با کیفیت بالا را در رایانه شخصی خود و یک میکسر و آمپلی که بهترین کار را برای حفظ وفاداری از سیگنال منبع انجام می دهید، ایمن می سازید، زمان آن است که کیفیت بلندگو اولویت جدید خرید شما باشد .
هنگام انتخاب بلندگوها، دو عامل را در نظر داشته باشید:
۱ . اندازه
۲ . وزن بلندگو
بلندگوها با فشار دادن امواج فشرده سازی هوا ، بسته به انواع فرکانس های منتشر شده کار می کنند. فرکانس پایین باس به درایورهای بزرگ نیاز دارد تا امواج بزرگ را به اندازه کافی بزرگ کنند تا طول موج های طولانی سیگنال های باس را مطابقت دهند.
فرکانس های بالا نیازمند عملکرد برعکس می باشند . بنابراین، هنگام خرید،، مراقب پکیجهایی که بلندگوهای کوچک را ارائه می دهند باشید ، درصورتی که فروشندگان آنها ادعا می کنند که سیگنال های قدرتمندی را ارائه می دهند که رقیب تجهیزات بزرگتر و حرفه ای تر است .
در نهایت، اگر شما می خواهید یک خرید با کیفیت بالا ، به ویژه در محدوده باس، داشته باشید ، شما باید بلندگوهایی در ابعاد مناسب و معقول خریداری کنید.
یک موضوع مهمتر از اندازه بلندگو در هنگام خرید ، وزن آن می باشد . به طور کلی، یک وزن سنگین تر، کیفیت بالاتری را ارائه می دهد که تداخل کمتری با موسیقی پخش می کند .
اگر یک پلیر بیش از حد سبک باشد، موسیقی که با شدت بالا پخش می شود ، باعث می شود که بلندگوها به لرزش درآیند ، که امواج فشرده سازی هوا را ایجاد می کند که ممکن است امواج را که موسیقی واقعی را حمل می کنند را از بین ببرد.
یک یادداشت ویژه :
محصولات و تجهیزات صوتی زیکو ، با توجه به نیاز مشتری و بازار کشور و با استفاده از فناوری روز دنیا و با بهره گیری از طراحی مدرن در تجهیزات صوتی وارد عرصه تجهیزات موسیقی و صوتی کشور شده است ، که بهترین و باکیفیت ترین محصولات را بنابر تقاضای مشتریان ارائه نماید .
شماره تماس شرکت : ۳۳۹۵۸۱۹۹ (۰۲۱) – ۳۳۹۳۹۵۰۶ (۰۲۱) – ۳۳۱۱۴۷۲۵ (۰۲۱) – فکس : ۳۶۶۱۷۵۰۲ (۰۲۱)
وبسایت شرکت زیکو
 
کانال تلگرام شرکت زیکو
 
کانال اینستاگرام شرکت زیکو

 

مقالات آموزشی

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *