“True Diversity” در میکروفن های بیسیم چه مفهومی دارد ؟


True Diversity یک تکنولوژی می باشد که در اکثر گیرنده های بیسیم باکیفیت جهان استفاده شده است . در این سیستم دو آنتن استفاده می شود ، فاصله دو آنتن حداقل چند اینچ میباشد و هر یک از آنها سیگنال های مشابهی را از فرستنده دریافت می کنند . گیرنده به طور مداوم قدرت سیگنالهای دریافتی دو آنتن را اندازه گیری می کند و هر کدام از سیگنالها که قویتر بود را دریافت می کند .
دلیل این امر این است که همانطور که انرژی رادیویی از فرستنده در اطراف سطوح مختلف در اتاق پرتاب می شود، گاهی بازتاب ها می توانند با یکدیگر مخرب باشند و خود را از بین ببرند.که باعث از دست دادن لحظه ای سیگنال می شود که معمولا به این رخداد خروج می گویند . خروجی ها مبتنی بر مکان هستند و وابسته به قرار دادن هر دو آنتن و فرستنده است . هنگامی که یک آنتن یک خروجی را تجربه می کند، احتمال دارد که آنتن دوم یک سیگنال قوی داشته باشد.
درحالیکه سیستمهای دارای تکنولوژی True Diversity هیچ ضمانتی برای رخ دادن خروجی ندارد اما این رخداد را به طور چشمگیری کاهش میدهد . در تکنولوژی True Diversity ، دو آنتن به صورت مستقل و ماژول به گیرنده متصل می شوند . در تکنولوژی های پایین تر دو آنتن به صورت مجزا به گیرنده متصل میشوند اما گیرنده نمیتواند همزمان قدرت سیگنالهای دریافتی دو آنتن را محاسبه کند .
در این سیستم ها ، اگر سیگنال زیر سطح قابل قبول کاهش یابد، گیرنده آنتن را به صورت کورکورانه تغییر می دهد، بدون آنکه مطمئن شود قدرت سیگنال آنتن دیگر تا چه زمانی کامل است. این اتفاق گاهی اوقات بجای بهتر کردن اوضاع ، ممکن است همه چیز را بدتر کند . حتی در برخی از سیستم های بیسیم که قابلیت True Diversity را ندارند از دو آنتن استفاده میشود اما در واقع تنها یک آنتن وجود دارد که از دو شاسی در دو نقطه بهره میگیرد .در این سیستم ها هیچ تغییر سیگنالی امکان پذیر نیست، زیرا دو آنتن واقعا تنها یک آنتن واحد میباشد .
True Diversity :
اصطلاحا میکروفن های بیسیم True Diversity ، به میکروفن های دارای فرستنده و گیرنده حرفه ای تر گفته میشود که شامل یک گیرنده رادیویی با دو ماژول آنتن مجزا میباشد که هر کدام از این دو آنتن مستقل بوده و سیگنالهای مشابه دریافت کرده و گیرنده بیسیم آن همزمان قابلیت اندازه گیری هر دوسیگنال آنتن ها را دارا میباشد و هر سیگنالی که قویتر و بهتر بود را دریافت میکند . آنتنها به وسیله یک مدار مقایسه، به طور جداگانه بر روی واحد قرار می گیرند و واحد به طور مداوم دو گیرنده را انتخاب می کند تا یکی از قوی ترین سیگنال را انتخاب کند. نتیجه آن ایجاد یک سیگنال پایدار و فوق العاده میباشد زیرا ظهور رخداد خروج در هر دو آنتن غیرممکن میباشد .قابل توجه است که میکروفن های بیسیم شرکت زیکو دارای تنوع طرح و محصول میباشد که از تکنولوژی True Diversity پشتیبانی مینماید .

 

برای مشاهده محصولات میکروفن های بیسیم زیکو بر روی دکمه کلیک نمایید

 

 

یک یادداشت ویژه :

محصولات و تجهیزات صوتی زیکو ، با توجه به نیاز مشتری و بازار کشور و با استفاده از فناوری روز دنیا و با بهره گیری از طراحی مدرن در تجهیزات صوتی وارد عرصه تجهیزات موسیقی و صوتی کشور شده است ، که بهترین و باکیفیت ترین محصولات را بنابر تقاضای مشتریان ارائه نماید .
 
وبسایت شرکت زیکو  کانال تلگرام شرکت زیکو  کانال اینستاگرام شرکت زیکو  کانال آپارات شرکت زیکو

 

 

مقالات آموزشی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *