باند دکوراتیو چیست ؟

بلندگوها و یا باندهای دکوراتیو نسل جدیدی از تجهیزات صوتی محسوب می شوند که در سال های اخیر کاربرد بسیار زیادی در عرصه صوت پیدا کرده اند.
بلندگوها و یا اسپیکرهای دکوراتیو همانطور که از اسمشان هم پیداست ، بلندگوهایی هستند که از نظر ظاهری نسبت به سایر بلندگوها شیک تر و زیباتر هستند و به همین علت اسم آنها را بلندگوهای دکوراتیو نامیده اند.
  بلندگوها و یا باندهای دکوراتیو به دلیل داشتن کیفیت صدایی بالا و تفکیک شده نسبت به بلندگوهای دیواری و بلندگو های ستونی بیشتر در رستوران ها ، کافی شاپ ها ، سفره خانه های سنتی ، بوتیک ها ، مزون ها و بعضی از فروشگاه هایی که سیستم صوتی ، اهمیت بسزایی برایشان دارد استفاده می شود.
روی پکیج بلندگوهای دکوراتیو ، پایه های مخصوصی برای نصب آنها قرار گرفته است که کار نصب را آسان کرده و شما می توانید بلندگو را به هر زاویه ای که مد نظرتون هست چه از جهت بالا به پایین و چه از جهت چپ به راست قرار دهید و از صدا لذت ببرید.
بلندگوهای دکوراتیو هم اهمی و هم ولتی هستند یعنی داخل این باندها ترانس مچینگ تعبیه شده است و جزء دسته ( Public Address Systems ) محسوب می شوند ، پشت این اسپیکرها معمولا سلکتوری قرار دارد که این امکان را به شما می دهد که در هر زمان دلخواه صدای اسپیکر را کم و یا زیاد کنید و همچنین از حالت ولتی به حالت اهمی تغییر دهید. 
در سیستم های صوتی خانگی که از آمپلی فایرهای استریو استفاده می شود باید سلکتور بلندگوهای دکوراتیو را روی اهمی قرار داد ( آمپلی فایرهای استریو خانگی همگی از نوع اهمی می باشند. )  
و برای پروژه های صوتی رستوران ها ، فروشگاه های زنجیره ای و … که احتیاج به کابل کشی زیاد دارند باید سلکتور بلندگو را روی ولتی قرار داد و از سیستم ولتی آن استفاده کرد.
فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که آمپلی فایر هایی که دارای زون بندی هستند و این امکان را به شما می دهند که صدای تعدادی از بلندگوهایتان را به صورت مجزا کنترل کنید همگی از نوع ولتی هستند و برای استفاده از این نوع آمپلی فایرها باید سلکتور بلندگو را روی ولتی قرار دهید. 
بعضی از افراد گمان می کنند که اسپیکرهای دکوراتیو همان اسپیکرهای دیواری و ستونی می باشند ولی باید گفت که تفاوت زیادی بین اسپیکرهای دکوراتیو با اسپیکرهای دیواری و ستونی وجود دارد که در پایین به بعضی از این تفاوت ها می پردازیم:
1- ابعاد و حجم بلندگوهای دکوراتیو نسبت به بلندگوهای دیواری بزرگتر است.
2- برای نصب بلندگوهای دکوراتیو از پایه های مخصوصی که معمولا روی خود بلندگو قرار دارد استفاده می شود ولی برای بلندگوهای دیواری از یک میخ برای نصب آن استفاده می شود.
3- بلندگوهای دکوراتیو قابلیت تغییر زاویه به جهت دلخواه را دارا می باشند ولی بلندگوهای دیواری تنها در یک جهت ثابت قرار می گیرند.
4- کیفیت پخش و قدرت پخش بلندگوهای دکوراتیو نسبت به بلندگوهای دیواری بالاتر است.
5- اکثر بلندگوهای دکوراتیو برخلاف بلندگوهای دیواری هم اهمی و هم ولتی هستند و معمولا سلکتوری برای تنظیم کردن ولوم صدا دارند.
بسیاری از مصرف کنندگان این سوال را مطرح می کنند که در فضایشان به چه تعداد بلندگو احتیاج دارند؟ و به چه طریقی باید این بلندگوها را چیدمان کرد؟
جواب دقیق و یا فرمولی برای تعداد و چیدمان بلندگوها وجود ندارد و عواملی مانند متراژ ، ارتفاع سقف ، نویز در محیط و نوع مکان قرارگیری بلندگوها تاثیرگذار هست و بهترین راه حل برای حل این مساله این است که شما با شرکت بازرگانی زیکو تماس بگیرید
و از مشاوران این شرکت به صورت رایگان بهره ببرید ودر صورت نیاز ، مشاوران زمانی را برای بازدید حضوری تکنسین های زیکو به صورت رایگان با شما هماهنگ خواهند کرد.

بلندگو دکوراتیو مدل WS-65T :

دارای حداکثر قدرت 80 وات می باشد که از یک ووفر 6.5 اینچی و یک تیوتر با کیفیت در یک باکس فایبرگلاس تشکیل شده است  که به دلیل اندازه و قدرتی که دارد در بیشتر پروژه هایی که بلندی صدا همراه با کیفیت پخش بالا مدنظر هست استفاده می شود همانند مزون ها ، بعضی از رستوران ها و کافی شاپ هایی که موزیک زنده دارند ، سالن های آمفی تئاتر و … این مدل بلندگو مجهز به سلکتوری برای تنظیم صدای بلندگو در پشت آن است که در قسمت هایی از پروژه که می بایست صدا کمتر و یا بیشتر باشد به راحتی از طریق آن سلکتور قابل تنظیم است.

 

بلندگو دکوراتیو مدل WS-65EX :

دارای حداکثر قدرت 80 وات می باشد که از یک ووفر 6.5 اینچی و یک تیوتر با کیفیت در یک باکس فایبرگلاس تشکیل شده است  که به دلیل اندازه و قدرتی که دارد در بیشتر پروژه هایی که بلندی صدا همراه با کیفیت پخش بالا مدنظر هست استفاده می شود همانند مزون ها ، بعضی از رستوران ها و کافی شاپ هایی که موزیک زنده دارند ، سالن های آمفی تئاتر و … این مدل بلندگو مجهز به سلکتوری برای تنظیم صدای بلندگو در پشت آن است که در قسمت هایی از پروژه که می بایست صدا کمتر و یا بیشتر باشد به راحتی از طریق آن سلکتور قابل تنظیم است.

 

بلندگو دکوراتیو مدل WS-50EX :

دارای حداکثر قدرت 60 وات می باشد که از یک ووفر 5.2 اینچی و یک تیوتر با کیفیت در یک باکس فایبرگلاس تشکیل شده است  که به دلیل اندازه و قدرتی که دارد در بیشتر پروژه هایی که بلندی صدا مدنظر نیست و تنها صدای یکنواختی در فضا با کیفیت بالا مدنظر هست استفاده می شود همانند رستوران ها ، این مدل بلندگو مجهز به سلکتوری برای تنظیم صدای بلندگو در پشت آن است که در قسمت هایی از پروژه که می بایست صدا کمتر و یا بیشتر باشد به راحتی از طریق آن سلکتور قابل تنظیم است.

 

بلندگو دکوراتیو مدل WS-40EX :

دارای حداکثر قدرت 40 وات می باشد که از یک ووفر 4.2 اینچی و یک تیوتر با کیفیت در یک باکس فایبرگلاس تشکیل شده است  که به دلیل اندازه و قدرتی که دارد در بیشتر پروژه های کوچکی که بلندی صدا مدنظر نیست و تنها صدای یکنواختی در فضا ، با کیفیت بالا مدنظر هست استفاده می شود همانند رستوران ها ، این مدل بلندگو مجهز به سلکتوری برای تنظیم صدای بلندگو در پشت آن است که در قسمت هایی از پروژه که می بایست صدا کمتر و یا بیشتر باشد به راحتی از طریق آن سلکتور قابل تنظیم است.

 

توجه داشته باشید که بلندگوها ، باندها و اسپیکرهای دکوراتیو زیکو ساخت کره جنوبی و دارای 3 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند. 
برای مشاهده محصولات دکوراتیو زیکو بر روی این دکمه کلیک نمایید

 

 

 

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *