یک ساب ووفر ، یک ووفر یا یک بلندگو کامل است که به تولید فرکانس های صوتی کم اشاره شده به نام باس اختصاص داده شده است.با اضافه کردن یک ساب ووفر ماشین به سیستم صوتی خودرو شما، آن باس اضافی که سیستم شما نیاز دارد را دریافت خواهید کرد. موسیقی خود را با فرکانس های پایین تر که ساب ووفر تولید می کند پخش کنید.محدوده فرکانس معمول برای یک ساب ووفر حدود 20 تا 200 هرتز برای محصولات مصرفی است، کمتر از 100 هرتز برای صدای زنده حرفه ای و کمتر از 80 هرتز در سیستم های تایید شده THX میباشد .ساب ووفر ها در نظر دارند تا دامنه فرکانس پایین بلندگوهایی را که باند فرکانس بالاتر را پوشش می دهند افزایش دهند.
در حالی که اصطلاح “ساب ووفر” به لحاظ فنی به درایور بلندگو اشاره دارد، در اصطلاح رایج، اغلب اشاره به یک درایور ساب ووفر در یک محفظه اسپیکر (کابینه) اطلاق می شود . ساب ووفر ها از یک یا چند ووفر نصب شده در یک محفظه بلندگو ساخته می شوند که اغلب از چوب ساخته می شوند تا در برابر فشار هوا و تغییر شکل مقاوم باشند . طرحهای ساب ووفر در انواع طرح ها،طراحی گردیده و شامل رفلکس باس (با یک پورت یا دریچه) ، با استفاده از یک ساب ووفر و یک یا چند بلندگو رادیاتور منفعل در محفظه ، تعلیق آکوستیک (محوطه مهر و موم شده) ، بافل بی نهایت، بوق شیپوری ، و طرح های باندپس ، طرحی از ترکیب منحصر به فرد با توجه به بهره وری، محدوده فرکانس پایین و اندازه و قیمت مناسب می باشد . ساب ووفر های منفعل دارای درایور و محفظه ساب ووفر هستند و توسط یک آمپلی فایر خارجی طراحی شده اند و ساب ووفر های فعال شامل یک آمپلی فایر ساخته شده اند .
اولین ساب ووفر ها در دهه 1960 برای تکمیل پاسخ باس به سیستم های استریوی خانگی ساخته شدند. ساب ووفرها در دهه 1970 با آگاهی بیشتر مردم و با معرفی Sensurround در فیلمهایی مانند زلزله که صداهای فراوانی را از طریق ساب ووفرهای بزرگ تولید کردند شناخته و مشهور شدند . با ظهور کاست فشرده و دیسک فشرده در دهه 1980، تولید آسان از باس عمیق و با صدای بلند و محدود نبودن توانایی یک قلم رونویسی فونوگرافی برای ردیابی شیار بود و تولید کنندگان می توانند فرکانس کمتری را به محتوایی ضبط خود اضافه کنند. همچنین، در طول دهه 1990، دی وی دی ها به طور فزاینده ای با فرآیندهای “surround sound” ثبت می شدند که دارای یک کانال ضعیف با فرکانس پایین (LFE) بود که می توانست با استفاده از ساب ووفر در سیستم های سینمای خانگی پشتیبانی شوند . در دهه 1990، ساب ووفر ها به طور فزاینده ای در سیستم های صوتی خانگی، نصب صوتی سفارشی ماشین و در سیستم های PA نیز محبوبیت پیدا کردند . تا سال 2000، ساب ووفر ها در کلیپ های شبانه و محل های کنسرت تقریبا جهانی شدند.

 

یک یادداشت ویژه :

محصولات و تجهیزات صوتی زیکو ، با توجه به نیاز مشتری و بازار کشور و با استفاده از فناوری روز دنیا و با بهره گیری از طراحی مدرن در تجهیزات صوتی وارد عرصه تجهیزات موسیقی و صوتی کشور شده است ، که بهترین و باکیفیت ترین محصولات را بنابر تقاضای مشتریان ارائه نماید .
شماره تماس شرکت : ۳۳۹۵۸۱۹۹ (۰۲۱) – ۳۳۹۳۹۵۰۶ (۰۲۱) – ۳۳۱۱۴۷۲۵ (۰۲۱) – فکس : ۳۶۶۱۷۵۰۲ (۰۲۱)
وبسایت شرکت زیکو
 
کانال تلگرام شرکت زیکو
 
کانال اینستاگرام شرکت زیکو

مقالات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *