بلندگوهای سقفی یک محصول از نوع تجهیزات صوتی میباشد که کارایی منحصر بفردی دارد و اکثر افراد آشنایی کاملی با این نوع محصول ندارند . اگر شما تمایل به طراحی یک سیستم صوتی در ساختمان ، بیمارستان ، فروشگاه و حتی خانه خود دارید بی شک به این بلندگوهای پنهان علاقه مند میشوید . درحالیکه در سالهای اخیر استفاده از بلندگوهای سقفی به علت کیفیت و نوع چینش و طراحی بصری فضا رونق یافته است . 
با این حال نمیتوان با اطمینان از برتری بلندگوهای سقفی نسبت به همتایان خود (بلندگو ستونی ، باند و …) گفت اما پیشرفت های شگرفی که در حوزه صوت و الکترونیک به وجود آمده ، بر جذابیت این محصول افزوده است . 
حال میخواهیم به برخی از مزایای این بلندگوها بپردازیم …
استفاده از فضای سقف ساختمان : اگر شما قصد دارید که سیستم صوتی خود را در یک اتاق کوچک طراحی کنید ، یلندگوهای سقفی یکی از بهترین پسشنهاد ها میباشد . با کارگذاشتن این بلندگوها و یکپارچه شدن آن ها با سقف اتاق ، به جای گرفتن فضای گرانبها ، شما میتوانید فضای بیشتری برای حرکت در اطراف خود داشته باشید .
استفاده از فضای آکوستیک : با توجه به فضای اشغال شده توسط باندها و اسپیکرهای دیگر و امکان سقوط آنها ، این نوع از بلندگوها در سقف ساختمان کار گذاشته میشود و به شما امکان استفاده از فضای آکوستیک اتاق را میدهد .
مدیریت بهتر در کابل کشی : اگر شما نمیخواهید از سیستم بلوتوث استفاده کنید و یا دوست ندارید کابل های صوتی که امکان آسیب دیدن را دارند بر روی کف قرار بگیرند ، بهترین گزینه استفاده از بلندگوهای سقفی می باشد که قابلیت کابل کشی بر روی سقف را داراست و به زیبایی فضای شما نیز کمک مینماید . تمام مدارهای الکتریکی این بلندگوها درون حفره سقف پنهان شده است، و کابل آنها در کف زمین به مرور حرکت می کند و خطرات ناشی از خرابی و قطع شدن کابل ها کمتر است.
تداخل آکوستیک کمتر : صدا معمولا از طریق اجسام اطراف آن، مانند مبلمان، گلدانها ، وسایل خانه و یا حتی قاب عکسهای بر روی دیوار جذب میشود و باعث تداخل می گردد . اما صدای تولید شده توسط بلندگوهای سقفی به علت طراحی و چینش آنها دارای کمترین تداخل صوت میباشد .
حفظ زیبایی اتاق : شما دوست دارید که اتاق شما چگونه باشد، پس چرا باید بلندگوها فضای بصری اتاق شما را خراب کنند؟ یا چرا باید برای داشتن یک صدای عالی ، زیبایی شناسی اتاقتان دست خوش تغییر شود؟ از آنجایی که بلندگوهای سقفی از فضای سقف استفاده می کنند، شما می توانید تصمیمات زیبایی شناختی را بدون نیاز به نگرانی در مورد اسپیکرهایتان بگیرید . 
نحوه نصب بلندگوهای سقفی چگونه است ؟
یک مجموعه کلی از دستورالعمل ها به شما کمک خواهد کرد که این نوع بلندگوها را در سقف قرار داده و آنها را نصب نمایید :
1 . یک مکان را در سقف با دقت انتخاب نمایید . این مکان باید نزدیک به اتاق نشیمن شما باشد . این فرایند باید به دقت انجام شود زیرا هنگامیکه شما سقف را برش دهید و بلندگو را داخل آن قرار دهید دیگر امکان جابه جایی بلندگو را ندارید .
2 . بررسی کنید که مکان انتخاب شده دارای یک اتاق زیر شیروانی در بالای آن است. صدا باید برای عملکرد بهتر باس منعکس شود.
3 . بهترین حالت استفاده از سقف کاذب میباشد . بنابراین شما باید سیمها را از طریق دیوارها و سقفها عبور دهید . برای جلوگیری از تداخل، کابل کواکسیال را ضعیف و دور از سیم کشی نگه دارید. قبل از برش سوراخ، ابتدا محل سیم را چک کنید . 
4 . با استفاده از گل میخ، به دنبال ساندویچ های سقف و پیدا کردن نقطه نصب اسپیکر باشید . با استفاده از قالب های ارائه شده ی بلندگو، ابتدا سوراخ را با مداد و سپس با یک برش جعبه ردیابی کنید.
5 . عینک های مخصوص خود را برای محافظت از چشم ها در برابر آلودگی و ذراتی که ممکن است از عایق بیفتند قرار دهید.
6 . هنگامی که سوراخ ساخته شده است، بررسی کنید که آیا بلندگو متناسب با سوراخ است یا خیر. سپس، سیم های سقف را که باید به بلندگو متصل شوند، پایین بکشید. سیمها را حدود 1.5 سانتیمتر  بچرخانید و سیمهای برهنه را به ورودی بلندگو وصل کنید.
7 . با استفاده از پیچ در امتداد قاب، جلو پنجره را از روی بلندگو خارج کنید و آنها را به سقف بچرخانید.
8 . اگر صدای جیر جیر جهت دارند، آنها را به سمت منطقه ی صندلی خود متصل کنید. پنجره مشبک را ببندید و آن را رنگ کنید تا با رنگ شما مطابقت داشته باشد.

شرکت زیکو دارای بلندگوهای سقفی باکیفیت و در سایز های متفاوت میباشد که مناسب با فضاهای داخلی بیمارستان ، کارخانه ، رستوران ، کافی شاپ ، فروشگاه ها ، ادارات و … میباشد .

برای مشاهده محصولات بلندگوهای سقفی زیکو بر روی دکمه کلیک نمایید

 

شماره تماس مشاوره تجهیزات صوتی - شرکت زیکو

 

یک یادداشت ویژه :

محصولات و تجهیزات صوتی زیکو ، با توجه به نیاز مشتری و بازار کشور و با استفاده از فناوری روز دنیا و با بهره گیری از طراحی مدرن در تجهیزات صوتی وارد عرصه تجهیزات موسیقی و صوتی کشور شده است ، که بهترین و باکیفیت ترین محصولات را بنابر تقاضای مشتریان ارائه نماید .
وبسایت شرکت زیکو  کانال تلگرام شرکت زیکو  کانال اینستاگرام شرکت زیکو  کانال آپارات شرکت زیکو

مقالات آموزشی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *